Zadaj pytanie

Mirosław Bereźnicki
Pośrednik w obrocie nieruchomościami.
Licencja zawodowa numer 2287

LTel. 693 688 973
Mkontakt@wynajembezryzyka.pl

Obsługujemy miasta

à Wrocław
à Warszawa
à Kraków
à Poznań
à Katowice
à Łódź
à Opole

Zgłoś ofertę


Inwestowanie w mieszkania na wynajem
Zakup mieszkania do wynajmu
Zakup udziałów
Wyjście z inwestycji

Zakup udziałów w mieszkaniach na wynajem

Jeśli pomyślisz biznesowo o swoim kapitale, bardzo szybko dojdziesz do wniosku, że lepiej mieć udziały w kilku mieszkaniach pod wynajem niż jedno na własność. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta, choć wyraża się dość trudnym słowem: dywersyfikacja. Dywersyfikacja polega na rozłożeniu ryzyka na wiele inwestycji. Jeśli posiadasz tylko jedno mieszkanie i niestety nie jest w danym momencie wynajęte, nie osiągasz żadnego zysku. Posiadając udziały w kilku mieszkaniach, osiągasz zyski z pozostałych mieszkań. Twoje ryzyko znacznie się zmniejszyło. Kupując udziały w mieszkaniach znacznie zwiększasz swoje szanse na wyższą stopę zwrotu związaną ze znalezieniem najemcy płacącym wyższy czynsz najmu.

Czy zakup udziałów jest bezpieczny

Tak. Tak samo jak przy zakupie mieszkania na własność, tak przy zakupie udziału w mieszkaniu transakcja jest przeprowadzana w formie aktu notarialnego. Po zakupie jesteś wpisywany do Księgi Wieczystej jako współwłaściciel mieszkania. Pożytki jakie będziesz czerpać z wynajmu będą proporcjonalne do Twoich udziałów w mieszkaniu.

Jak będę mógł wycofać się z inwestycji?

Swoje udziały w każdej chwili możesz odsprzedać na wolnym rynku, podarować je komuś, podlegają one także dziedziczeniu. Jeśli będziesz potrzebować szybko gotówki możesz je także odsprzedać pośrednikowi, który jest gotów w każdej chwili je nabyć. Gwarantuje to dużą płynność kapitału. Uwaga pośrednik nabywa tylko udziały w mieszkaniach pod wynajem. Jeśli jesteś jedynym właścicielem mieszkania nie możesz go odsprzedać pośrednikowi, chyba że będziesz chcieć odsprzedać tylko część udziałów.

Chciałbym zainwestować. Co mam zrobić?

W celu zainwestowania w mieszkania pod wynajem wypełnij poniższy formularz zgłoszeniowy. Po przygotowaniu odpowiedniej oferty dla Ciebie zaprosimy Cię do podpisania umowy notarialnej.\ Tak, jestem zainteresowany(-a) zakupem udziałów w mieszkaniu pod wynajem


Artykuły dla właściciela
Iwestowanie w mieszkania na wynajem
Wyjście z inwestycji
Fiskus czyha na Twój błąd
Jak znaleźć dobrego najemcę?
Kompleksowa obsługa wynajmu
Zarządzanie najmem - bieżąca obsługa
Oferta dla wynajmujących
Wynajem obcokrajowcom
Znalezienie najemcy
Dane o firmie
Krótko o nas
Kontakt
Tel. 693 688 973
kontakt@wynajembezryzyka.pl
W mediach
wynajem bez ryzyka na facebooku
Copyright © 2013 Seweryn Bereźnicki
Powered by w-chmurze.com