Zadaj pytanie

Mirosław Bereźnicki
Pośrednik w obrocie nieruchomościami.
Licencja zawodowa numer 2287

LTel. 693 688 973
4Pon-Sob 9.00-20.00 Mkontakt@wynajembezryzyka.pl

Obsługujemy miasta

à Wrocław
à Warszawa
à Kraków
à Poznań
à Katowice
à Łódź
à Opole

Zgłoś ofertę


Nasze portale:
Logo firmy dowynajecia.info Logo firmy dowynajecia.info

Jak znaleźć dobrego najemcę?

To pytanie spędza wielu osobom sen z powiek. Każdy marzy o zysku bez ryzyka, chce mieć pewność że wynajmuje mieszkanie odpowiedniej osobie, która będzie dbać o mienie, wywiązywać się ze zobowiązań i pozostawi nieruchomość w niepogorszonym stanie - dobry najemca to sukces inwestycji. Czym wyróżnia się dobry najemca, jakie są jego cechy, czym się zajmuje, w jakim jest wieku?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Błędem byłoby wytypowanie wąskiej grupy cech naszego najemcy i zajęcie się poszukiwaniem tego jedynego, którego być może nawet nie ma. Na czym nam powinno zależeć, aby nasze mieszkanie przyniosło maksymalne zyski i w jaki sposób niwelować straty związane z najmem? Przede wszystkim naszym celem powinny być długie terminy najmów i krótkie okresy przestojów - które są dla nas szczególnie niekorzystne. Generują koszta związane z utrzymaniem lokalu, czyli opłaty do spółdzielni mieszkaniowej, media i inne konieczne wydatki oraz zwyczajnie nie zarabiają na siebie. Właściwa strategia w ustaleniu dobrej ceny czynszu, która pozwoli nam osiągnąć maksymalny zysk z nieruchomości przy krótkim okresie przestoju jest szczególnie istotna.


Czym wyróżnia się dobry najemca:

:Posiada stały dochód
:Bez długów i zobowiązań
:Dokonuje płatności w terminie
:Szanuje powierzone mu mienie
:Wynajmuje nasze mieszkanie na długi okres

Jedną z podstawowych zasad, którą powinniśmy się kierować jest to, czy nasz najemca nie ma zobowiązań wobec innych wierzycieli oraz czy posiada wystarczające dochody aby pokryć czynsz za mieszkanie. Odpowiednio przygotowana umowa najmu zabezpieczy nas przed ewentualnymi problemami na jakie możemy się natknąć przy nieuczciwym kliencie. Wykonując te czynności samodzielnie, jesteśmy skazani na porażkę, przygotowanie profesjonalnej i bezpiecznej umowy najmu jest szczególnie trudne i wymaga dużej wiedzy. Chcąc wynajmować mieszkanie samodzielnie, możemy skorzystać z gotowych wzorów umów, przygotowanych przez profesjonalistów i opartych wieloma latami doświadczeń. Sprawdzenie najemcy w rejestrze dłużników jest równie istotne jak dobra umowa. Dostęp do tych informacji jest utrudniony, zwarzywszy na wysokie koszta dostępu do bazy dłużników. Powierzając to zadanie nam, masz pewność że Twoje mieszkanie będzie bezpieczne i wynajęte w sposób jaki przyniesie pew ny i trwały zysk.Sprawdź też jak prawidłowo obliczać podatki. Fiskus czyha na Twój błąd.
Artykuły dla właściciela
Iwestowanie w mieszkania na wynajem
Wyjście z inwestycji
Fiskus czyha na Twój błąd
Jak znaleźć dobrego najemcę?
Kompleksowa obsługa wynajmu
Zarządzanie najmem - bieżąca obsługa
Oferta dla wynajmujących
Wynajem obcokrajowcom
Znalezienie najemcy
Dane o firmie
Krótko o nas
Kontakt
Tel. 693 688 973
kontakt@wynajembezryzyka.pl
W mediach
wynajem bez ryzyka na facebooku
Copyright © 2013 Seweryn Bereźnicki
Powered by w-chmurze.com